Державні ресурси

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів УкраїниПривітання голови

3

Політика

1Новини району

До Дня депутата районної ради

Про соціальну роботу з сім’ями та молоддю в районі 

Рожищенський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є комунальною установою, що проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

У першому півріччі 2019 року Рожищенський районний центр СССДМ соціальними послугами охопив 178 сімей різної категорії (в них виховується 375 дітей),  у всіх сім’ях здійснено оцінку потреб  з метою визначення соціальних послуг, соціальної допомоги, необхідної стратегії втручання, спрямованих на забезпечення прав дитини, подолання складних життєвих обставин дитини та її сім’ї або мінімізацію їх наслідків.

На обліку в центрі СССДМ сімей/осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах станом на 1.07.2019 року перебуває 31/3 сімей/осіб, де виховується 91 дитина, з даних сімей під соціальним супроводом перебувало 7/1 сімей/осіб. У результаті роботи з позитивним результатом  у першому півріччі 2019 року були зняті 2 сімей, в них 4 дітей.

Відповідно до угоди про співпрацю між Рожищенським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Копачівською сільською об’єднаною територіальною громадою від 02 січня 2019 року Копачівська сільська рада делегувала кошти (134 тис.грн.) на оплату праці 2-х фахівців із соціальної роботи на 2019 рік. Соціальну роботу на території Копачівської ОТГ фахівці із соціальної роботи здійснюють відповідно до зон соціального обслуговування. Так, протягом першому півріччі 2019 року ФСР в ОТГ соціальними послугами охопили 55 сімей різної категорії (в яких виховується 103 дитини).

З метою здійснення перевірки з контролю за цільовим використанням коштів і створення належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей Центр провів 51 перевірку, зауважень щодо нецільового використання коштів не має. Також проведено 11 перевірок щодо виплати допомоги на дітей одиноким матерям.

Протягом першого півріччя 2019 року РЦСССДМ проведено 78 групових соціально-профілактичних заходів, якими охоплено 1550 осіб з числа різної категорії сімей, дітей та молоді.

З метою вирішення питань соціального становлення та розвитку молоді району при РЦСССДМ у березні 2019 року створено Молодіжний простір. Робота молодіжного простору спрямована на створення  належних умов для розвитку молоді, надання їм широкого спектру послуг на безоплатній основі для забезпечення змістовного та якісного дозвілля. На даний час у МП реалізуються наступні проекти:

Ø     Курс тренінгової програми «Школа молодого лідера»;

Ø     Клуб настільних ігор «Квест»;

Ø     Тематичні майстер-класи (майстер-клас зі створення комп’ютерних ігор «Ігри грати круто але створювати їх мегакруто» від розробника Кості Маргієва -16.03; майстер-клас із розпису хною - 23.03; майстер-клас із розпису стін Молодіжного простору «Розфарбуй свій простір» - 20.03);

Ø     Вечори кіно (7 кіносеансів);

Ø     Цикл лекцій неформальної освіти «Вивчай Європу – змінюй Україну» (освітньо-пізнавальний захід 29-ї річниці відновлення Литовської держави - 11.03;  до Дня Європи проведено майстер-клас із виготовлення прапорців-магнітиків країн Європейського союзу та віртуальну мандрівкою країнами ЄС - 18.05);

Ø     Неформальні зустрічі #цікаві_люди («Галопом по Європі» з Машою Малиш - розповідь про бюджетні подорожі Європою – 09.03;  з Лесею Бондарук, кандидатом історичних наук - у форматі круглого стола «Рожище та Рожищенський район у роки другої світової війни» -  07.05; з Сергієм Янішевським, краєзнавцем - презентація історичних настільних ігор «УПА відповідь нескореного народу» та «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921р.р.» – 15.04.);

Ø     Акції соціального спрямування:

-   психологічна майстерня (01.06.);

-   молодіжний форум: Малинівський двіж (12.-13.06.);

-   привітання татусів з Днем батька (16.06.)

-   проект «З любов’ю до дітей» (в рамках «Фестивалю активні громадяни 2019»  Луцьк) (21-22.06.);

-   Street-art пікнік (24.06);

-   діалог поколінь: «Шаховий батл: молодь проти досвіду» (25.06.);

Протягом березня - червня відвідали молодіжний простір та стали учасниками подій понад 682 осіб, проведено 55 заходів.

В інформаційному полі створено профіль (699 друзів) та групу (220 учасника) у соціальній мережі фейсбук «Молодіжний простір м. Рожище».

На проведення програмних заходів Центру з сім’ями та молоддю у 2019 році з місцевого бюджету коштів не виділено. Але, на облаштування молодіжного простору РЦСССДМ було залучено позабюджетні кошти у сумі 12 000 грн. з БФ «Європейський вектор» (закуплено кольоровий БФП та акустичну систему).

Аналіз проведеної соціальної роботи із соціально незахищеними категоріями сімей та молоді районним центром соціальних служб щодо реалізації соціальних програм показує, що у першому півріччі 2019 року робота здійснювалась систематично, різнопланово, була орієнтована на різні цільові групи населення.


10 Липня, 2019 року, 10:40 | Розмістив: Відділ з питань організаційного забезпечення. Рожищенська районна рада